Informace

Oddíl ochránců přírody Vatra Boskovice letos zahájil svou činnost již po 49. Tak jako dříve bude opět jeho náplní hlavně rozvoj šikovnosti, samostatnosti a týmového ducha dětí a dále poznávání přírody, spojené s turistikou, zálesáctvím a sportem.

Klubovna na Hradní 5a je naše hlavní sídlo, kde se konají družinové schůzky v pátek v 15:45-17:15 hod.

Celooddílovky, kde se potkáváme všichni vatráci, se konají většinou jednou měsíčně. A to buď na klubovně, nebo vyrazíme na víkendovou expedici do dálek. V létě potom jedeme na tábor u obce Drozdov, kde také máme základnu a srub, na který jezdíme i přes rok.

Aby se naše práce s dětmi dařila a děti se mohly plně zapojit do činnosti oddílu, měli bychom aktivně spolupracovat a nemarnit si navzájem svou práci. Proto Vás žádáme, abyste dětem umožnili, popř. dohlédli na jejich účast na schůzkách i výpravách (pokud to jejich zdravotní stav dovoluje). Program i denní režim na akcích Vatry je vždy úměrný věku dítěte. Oddíl je však zájmová činnost a není pro každého. Dítě musí mít zájem se naučit základní dovednosti související s programem oddílu což jsou turistika, zálesácké dovednosti a sporty v přírodě. Je velmi důležité, aby s námi dítě mohlo jezdit na výpravy, kde je mnohem více času poznávat přírodu, učit se nové dovednosti a hlavně lépe poznávat kamarády z oddílu a utužovat kolektiv.

Abychom usnadnili koordinaci akcí Vatry a Vašich plánů, předkládáme Vám plán výprav, který naleznete na levém panelu "Nejbližší akce". Dohlédněte prosím na to, aby děti byly vždy správně vybavené, minimálně dle seznamu na přihlášce. Už se nám mnohokrát stalo, že dítě přišlo na zimní výpravu v teniskách, nebo s dekou místo spacáku a sbalené věci do tašek vleklo v rukách. Pokud si nejste jistí, jaké vybavení je pro dítě vhodné na výpravy, dejte nám dopředu vědět a na naší schůzce nebo po telefonu Vám pak rádi poradíme, popř. ukážeme vhodné vybavení. S úctou vedoucí oddílu Viktorie Odehnalová (739 204 409), Anna Peigerová (722 299 712), Radka Krejčířová (603 759 043). Kontaktovat nás můžete mailem: vatra.bce@gmail.com.