ŠifroVATRAčka 2014

ŠifroVATRAčka

Za permoníky na Zlatník

Boskovicko je chudý kraj. Největší chudáky, ale i hamižné boháče, lákal odedávna kopec Zlatník, tajemné a pověstmi opředené místo, kde už mnohý nuzák zázračně přišel k penězům. Povídá se, že na Zlatníku žijí permoníci. Uvnitř kopce kutají štoly a dolují v nich zlato. Ostatně podle zlata je také kopec pojmenován. Permoníci jsou tvorové potměšilí, ale mají dobrá srdce. Pokud k nim přijde hodný člověk s čistými úmysly a požádá je o pomoc, zpravidla mu pomohou. Běda však, přijde-li k nim domýšlivý chamtivec. Ten se buď vrátí s nepořízenou, nebo dokonce zůstane v jejich tunelech bloudit navždy.
U hrnčíře Poštolky bylo opět neveselo. Sice získal zpět, co mu loni ukradl loupežník Žampach, přesto jim doma pečení holubi do pusy nelétali. Hladových krků přibývalo a když už Poštolka musel nakrmit osmé dítě, nebylo jaksi z čeho. Celé dny sice točil na kruhu a vyráběl hrníčky i hrnce, semtam i nějaký nočník vykroužil, přesto jim peněz nezbývalo.
Dlouho se s manželkou radil, co udělat, aby se jim dařilo o trošku lépe. Nejstaršího chlapce už dali do učení, Prkvoj, druhý v pořadí, by ale rád šel i študovat, a to by teprve stálo peněz!
Nakonec si vzpomněli, co jim říkala bába, která kdysi žila na konci vesnice. Všichni se jí tak trochu báli, poradit ale vždy uměla dobře...

Oddíl Vatra Boskovice vás srdečně zve na 2. ročník neobvyklé jednodenní výpravy plné hádanek, šifer a překvapení.

Akce je určena pro skupinky 2 - 5 hráčů ve věku do 15 let se starším doprovodem. Dolní hranice není omezena, ale berte na zřetel délku trasy a časovou náročnost hry. Start bude 24.5.2014 v 10:00 na parkovišti u zimního stadionu v Červené zahradě. Délka trasy je asi 10 km a je vedena převážně po lesních cestách a lesem. Konec hry je plánován na 17 hodinu. Nebojte se, že v 17 hodin skončíte 10 kilometrů od Boskovic, cíl bude velmi blízko města.

Registrovat se můžete do 22.5.2014 e-mailem na vatra-boskovice(at)seznam.cz nebo jednoduše přes formulář tady. Při registraci uveďte název týmu (pro identifikaci), kontaktní email a počet členů v týmu (doprovodu nepočítej). Startovné je symbolických 10 Kč na hráče.

S sebou si vezměte vhodné oblečení a obutí do lesa, papír, tužku, nůžky, pastelky a pláštěnku. Určitě si vezměte něco k pití a k jídlu.

Pokud se chceš hry zúčastnit, ale chybí ti kamarádi do týmu, nezoufej. Napiš nám a pokud to bude možné, spojíme tě s dalšími osamocenými hráči nebo jiným týmem. Stejně tak nám napiš, pokud chceš jít, ale chybí ti starší doprovod. Několika málo zájemcům můžeme zajistit doprovod z vlastních řad. Tyto možnosti jsou ale omezené, proto se ozvi co nejdřív.