ŠifroVATRAčka 2017

Čarodějnice a zázračný lék

Aktualizováno! Doplněny výsledky. Všechny týmy hru zvládly a dorazily včas do cíle. Gratulujeme.

Přijímáme případné reklamace, pokud vám např. nebyl započítán bonus apod.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se zúčastnili, týmům, orgům a všem, co připravili něco dobrého na zub. Velký dík patří sdružení MARKLAND za poskytnutí prostoru cíle.

 

Celá taškařice letos vypukne v sobotu 20.5.2017.

„Pořád má horečku,“ povzdechla si nešťastně Dorotka, manželka hrnčíře Poštolky, když sáhla na čelo své nejmladší dcerky Stázinky. „Už stůně týden, aby to tak byly souchotě!“ vyděsila se. Poštolka se jejím obavám nedivil. Dcerka byla celá bledá, studený pot na čele, a z postele nevstala už kolik dní. Doktor si rady nevěděl a žádná z babských rad nezabírala.

V Poštolkovi pomalu uzrálo rozhodnutí. Už může udělat jen jedinou věc. Když se podíval své ženě Dorotce do očí, tak viděl, že i ji napadlo to samé. Jen se to stejně jako on bojí vyslovit. Poštolka pomalu přikývl hlavou a vstal od stolu. Do šátku sbalil kus chleba, co mu tam Dorotka nachystala k obědu. „Jdu k té čarodějnici ze sadu, Dorko. Brzo se vrátím, neboj. Však v krčmě před časem povídali, jak uzdravila kovářovic kluka ze sousední vesnice. Když pomohla jim, snad pomůže i nám.“ Dorotka mlčky přikývla. Ani sama nevěděla, jestli se bojí víc o dceru nebo o manžela. Jít až k čarodějnici? To vyžaduje pořádný kus odvahy. Ale však odvahu její Poštolka má! Snad dobře pořídí a lék pro malou Stázinku donese...

 

Akce je určena pro skupinky 2 - 5 hráčů ve věku do 15 let se starším doprovodem. Dolní hranice není omezena, ale berte na zřetel délku trasy a časovou náročnost hry. Start bude 20.05.2017 v 09:00 před nádražím ve Skalici nad Svitavou. Délka trasy je asi 10 km a je vedena převážně po lesních cestách a lesem. Konec hry je plánován na 17 hodinu. Nebojte se, že v 17 hodin skončíte 10 kilometrů od Skalice, cíl bude velmi blízko IDS JMK. 

Váš tým se stejně jako hrnčíř Poštolka vydá hledat starou čarodějnici a zázračný lék pro nemocnou Stázinku. Budete postupovat po jednotlivých stanovištích, na kterých vždy získáte šifru či nějaký úkol, po jejichž vyřešení se dozvíte polohu následujícího stanoviště. Těšit se můžete na šifry a přesmyčky, zábavné úkoly a hry. Abyste stanoviště snadno našli, dostanete mapu okolí. Stanovišť bude zhruba 10 (později upřesníme), budou číslovaná a jasně označená, takže určitě poznáte, když je najdete. Aby nehrozilo, že zůstanete v lese s nevyřešitelnou šifrou, dostanete ke všem šifrám nápovědy. Jedna nápověda bude základní a poradí vám, jak šifru luštit. Pokud vám základní nápověda nepomůže, budete mít i druhou, totální nápovědu, která vám rovnou řekne, kam jít, aniž byste museli úkol splnit.

Na trase i v cíli na vás bude čekat drobné občerstvení. 

Registrace přes google formulář do 17.5.2017. Startovné je symbolických 50 Kč na tým. Dotazy v diskuzním fóru. S sebou si vezměte vhodné oblečení a obutí do lesa, papír, tužku, nůžky, buzolu nebo kompas, pastelky a pláštěnku. Určitě si vezměte něco k pití a k jídlu.

Pokud se chceš hry zúčastnit, ale chybí ti kamarádi do týmu, nezoufej. Napiš nám a pokud to bude možné, spojíme tě s dalšími osamocenými hráči nebo jiným týmem. Stejně tak nám napiš, pokud chceš jít, ale chybí ti starší doprovod. Několika málo zájemcům můžeme zajistit doprovod z vlastních řad. Tyto možnosti jsou ale omezené, proto se ozvi co nejdřív.

Těšíme se na Vás!