Vatraban

!!!AKTUALIZACE!!!

Vzhledem k nepříznivé situaci posouváme Vatraban na později. Termín zatím nevíme, budeme se řídit bacilovým stavem. Můžete se díky tomu těšit na ještě úžasnější šifry!

 

Vatraban je denní šifrovací hra pořádaná na počest 50. výročí oddílu Vatra Boskovice.

Hra je určena pro méně zkušené a zcela nezkušené hráče, kteří nejsou sběhlí v luštění šifer. Nemusíte být členy Mensy, abyste mohli na Vatraban! Na Vatraban se mohou přihlásit 1-5členné týmy hráčů starších 15 let (mladší hráči se mohou zúčastnit pouze s doprovodem někoho dospělejšího). Limit je 30 týmů.

Místo a čas:

Termín je v sobotu 28. března 2020. Start bude v 10:00 v Boskovicích na parkovišti před zimním stadionem (49.4825106N, 16.6674458E). Konec hry je plánován na 20:00. Délka základní trasy je méně než 15 kilometrů (což nevypovídá nic o tom, kolik toho nachodíte :-)). Trasa je vedena terénem i městem. Všechna stanoviště jsou dostupná i patřičně terénním kočárkem. Občas ne tou nejkratší trasou, občas je potřeba přenést kočár přes nějakou překážku, ale s přimhouřenýma očima se dostanete všude :-)

Systém hry:

Váš tým bude postupovat po jednotlivých stanovištích, na kterých vždy získáte šifru či nějaký úkol, jejichž řešením je poloha následujícího stanoviště. Abyste stanoviště snadno našli, dostanete mapu okolí. Neuškodí ovšem vzít si s sebou vlastní mapu, ať už papírovou mapu Boskovic a okolí, nebo mapu v mobilu.

Stanovišť bude zhruba 10 a budou označená, takže určitě poznáte, když je najdete. Na každém stanovišti si vezmete jednu sadu šifer a odeberete se do ústraní luštit. Aby nehrozilo, že zůstanete někde trčet s nevyřešitelnou šifrou, dostanete ke všem šifrám nápovědy. Jedna nápověda bude základní a poradí vám, jak šifru luštit. Pokud vám základní nápověda nepomůže, budete mít i druhou, totální nápovědu, která vám rovnou řekne, kde se nachází další stanoviště, aniž byste museli úkol splnit.

Kromě základních šifer vás bude čekat i pár bonusových šifer. Ty nejsou nezbytné k úspěšnému dokončení hry, mohou vám ale dopomoci k lepšímu výsledku.

Pro přesun mezi stanovišti je dovoleno používat pouze vlastní nohy, případně, pokud máte opravdu příliš mnoho času, tak IDS JMK :-) Kolo, běžky, koloběžky a další dopravní prostředky jsou zapovězeny.

Bodování:

Vyhrává tým, který dorazí do cíle ve stanoveném limitu a vyluští nejvíce základních (ne bonusových) šifer. Šifra vyřešená s pomocí totální nápovědy se nepočítá jako vyluštěná. Pokud bude víc týmů se stejným množstvím vyluštěných šifer, rozhoduje čas příchodu do cíle. Za použití základní nápovědy se k výslednému času připočítává 1 hodina navíc. Vyluštěné bonusové šifry vám naopak odečtou něco z výsledného času. Kolik vám odečtou času se dozvíte u každé bonusovky zvlášť. Čím bude složitější, tím více času vám z výsledku ubere. Týmy se mohou během hry dělit, ale do cíle musí dorazit většina členů týmu.

Co s sebou:

Psací potřeby, pravítko, kružítko, nůžky, izolepu nebo lepidlo, čtverečkovaný papír, čelovku, odrazky pro případný pohyb potmě ve městě, buzolu, dalekohled, mobil s internetem nebo přítele na telefonu (pro zjištění faktografických informací), něco na sednutí, něco proti trudomyslnosti. Samozřejmě taky něco k jídlu a pití.

Registrace:

Napište e-mail na vatraban@vatra-boskovice.cz a uveďte název týmu, kontaktní e-mail a telefonní číslo a předpokládaný počet členů. Uzávěrka registrace je 25.3.2020. Jako registrační poplatek přineste na start dárek pro Vatru Boskovice k jejím padesátinám :-) 

Cena pro vítěze: vstupenky na countrybal Vatry Boskovice pro celý tým zdarma.

Kontakt:

E-mail vatraban@vatra-boskovice.cz, telefon +420 601 362 666 (Anička).