Vatrácký orienťák

Nová víkendová akcička pro poznání okolí Drozdovské Pily. Tempo, trasu a pořadí stanovišť si volíte sami. Můžete jít sami, může vás jít víc. Nejdůležitější je přijí včas a v pořádku do cíle.

Akce je určena pro lidi, kteří jsou schopni se samostatně nebo dvojici či trojici pohybovat sami po krajině. Věkové omezení není žádné, jen je třeba zvládnout ujít minimálně deset kilometrůza den. Hra je primárně určena lidem z Vatry, aby poznali okolí srubu a tábořiště, ale může se jí zúčastnit úplně kdokoliv. Takže vemte svoje sourozence, kamarády, spolužáky.

Start je v sobotu 12.9.2015 v 10:00 ve Štítech. Konec v 19:00 na srubu na Drozdovské Pile téhož dne. Můžete dorazit až na start nebo můžete přespat na srubu. My tam budeme už od pátku od večera.

Na startu obdržíte mapu s vyznačenými body, kterých je třeba dosáhnout. Současně s mapou obdržíte tabulku s bodovým hodnocením těchto míst a kontrolními otázkami, které je třeba zodpovědět. Odpověď na otázku naleznete na daném místě a sliuží pro kontrolu, že jste tam opravdu byli. Pořadí, jakým začnete tato místa obcházet, si volíte sami a věřte, že je velmi obtížné je zvládnout všechny. Proto volte uvážlivě, kam se vydáte a kam ne.

Každý bod je ohodnocen počtem bodů, které získáte dosažením toho místa a správným zodpovězením kontrolní otázky. Hlavním cílem je dorazit včas a v pořádku do cíle. Pořadí lidí nebo skupin určuje pouze počet dosažených bodů. Včasný příchod do cíle je podmínkou jkéhokoliv umístění.

Doporučujeme vám vzít si vlastní buzolu, nicméně k zapůjčení budou naše erární. Jsou zakázané ruzné navigace a chytré telefony a GPS. Používejte jen hlavu, mapu a buzolu. Telefon si samozřejmě s sebou vemte pro případ nějaké vážné situace.

Vzhledem k tomu, že potřebujeme vědět, kolik map vytisknout, budete se muset přihlásit. Stačí poslat email na orientak@vatra-boskovice.cz, že jedete a v jaké sestavě. Nebo dát vědět Zoubkovi případně Málence. Také se na nás můžete obracet s případnými dotazy.

Dopravu a jídlo domluvíme podle počtu účastníků.

Dokumenty: